11 Yıllık Cüzdanı Hareket Geçti, Bitcoin Düştü!
Ana Sayfa Bitcoin 11 Yıllık Cüzdanı Hareket Geçti, Bitcoin Düştü!
Bitcoin - 21/05/2020

11 Yıllık Cüzdanı Hareket Geçti, Bitcoin Düştü!

11 yıldır hiçbir işlem gerçekleşmeyen Bitcoin cüzdanı dün hareket geçti ve bu durum BTC fiyatını olumsuz etkiledi…

En son 2009 yılında kullanılan ve ardından hiç kullanılmayan bir cüzdandan dün 50 Bitcoin’lik (BTC) transfer işlemi gerçekleşti. Cüzdanın 2009 yılında yaratılan ilk cüzdanlardan olması, ilk madencilik ödülü olarak verilen BTC’leri barındırması ve o yıldan bu yana hiç kullanılmamış olması akıllara haklı olarak ilk “Acaba Satoshi Nakamoto’ya mı ait” sorusunu getirdi. Bununla birlikte 10 yıllık Bitcoin’i harekete ettiren bu cüzdan sahibinin daha büyük miktarlarda Bitcoin işlemi gerçekleştirme ihtimalini de ortaya çıkardı. Eğer bu olursa piyasada büyük bir satış baskısı ile karşılaşılabilir. Ayrıca halihazırda da bahsi geçen haberin ardından lider kripto para biriminin fiyatında bir düşüş görüldü ve yazının yayına hazırlandığı sırada BTC 9.485 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin Fiyatı Aslında Bitcoin fiyatının düşme sebebi, ortaya çıkan netsizlik olabilir. Çünkü 10 yıldır hiçbir işlem gerçekleşmeye bir cüzdanın sahibini neden 50 BTC’lik işlem yaptığı ile ilgili bir bilgi henüz yok.

Dolayısıyla bu durumun piyasada endişe yaratmış olması muhtemel… 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Popüler bir kripto para birimi analisti ve gazetecisi olan Joseph Young da bahsi geçen konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda piyasada kayda değer bir değişiklik veya gelişme olmamasına rağmen birinin neden bu BTC’yi aniden hareket ettirmiş olabileceğini sorguladı. Young konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Şubat 2009’dan itibaren 50 BTC hareket ediyor. İlk Bitcoin bloğunun çıkarılmasından sadece bir ay sonra. Bunu yapabilecek çok fazla insan yok, belki de Satoshi’nin yakın ortakları. Benim sorum kim değil, neden 10 yıldan fazla bir süredir ilk kez 50 BTC gönderiyor.

Öte yandan Young’ın açıklamalarına göre 2009 yılında da birkaç madenci vardı ve cüzdan potansiyel olarak onlardan birine de ait olabilir. Küçük İşlemler Ortaya çıkan verilere göre cüzdan sahibi öncelikle 40 BTC ardından 10 BTC transfer etti. Ayrıca Newsbtc’nin haberine göre Blockchain veri ve analitik firması Glassnode işlem hakkında yaptığı açıklamalarda, küçük miktarda BTC’nin Coinbase ve CoinPayments‘a gönderildiğini ifade etti. Glassnode’un açıklamalarına göre 0.004 BTC Coinbase’e ve 0.003 BTC CoinPaymentsNET’e taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …