1 Milyon Dolarlık BTC 1 Kahveden Daha Ucuza Transfer Edildi!
Ana Sayfa Bitcoin 1 Milyon Dolarlık BTC 1 Kahveden Daha Ucuza Transfer Edildi!
Bitcoin - 11/04/2020

1 Milyon Dolarlık BTC 1 Kahveden Daha Ucuza Transfer Edildi!

146.500 BTC yalnızca 0.0001 BTC ücret ile transfer edildi…

Uzun süredir özellikle geleneksel finansal sisteme bağlı ekonomistler Bitcoin’in işe yaramaz olduğunu iddia ediyor. Örneğin, LendingTree Baş Ekonomisti Tendayi Kapfidze Yahoo Finance’e verdiği bir röportajda, Bitcoin’in bir “piramit şeması” olduğunu düşündüğünü ifade ederek “Sadece sizden sonra gelen kişilere dayanarak para kazanabilirsiniz.” sözlerini kullandı. Ancak Newsbtc’nin haberine göre son zamanlarda gerçekleştirilen bit Bitcoin transfer işlemi, kripto para birimlerinin aslında ne kadar değerli olduğunu ortaya koymuş oldu. Yalnızca 0.70 Dolara Transfer Dün “Krisma” adlı bir Twitter kullanıcısı, 146.500 BTC’nin yani yaklaşık olarak 1 milyon dolar değerindeki transfer işleminin geleneksel piyasada karşılaşılamayacak kadar düşük bir ücret ile gerçekleştirildiğini ortaya çıkardı. Bahsi geçen işlem için ücret olarak yalnızca 0.0001 BTC yani 0.70 dolar ödendi. Kripto para borsası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino‘ya göre bahse geçen transfer, firmasının sıcak cüzdanı ve soğuk cüzdanı arasındaki bir işlemdi… Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz.

Bunlarınn yanında her ne kadar büyük transferler Bitcoin için sıklıkla yaşanan olaylar olsa da, bu transfer kripto para birimi topluluğundaki birçok kişi tarafından “boğa başlangıcı” olarak kabul edildi. Ayrıca ARK Invest’in kripto varlık analisti Yassine Elmandjra bir önceki milyar dolarlık Bitcoin işlemi sonrasında Twitter’da bir açıklama yapmış ve bunun “güveni giderek kaybeden küresel ekonomide güzel bir Bitcoin ödeme sistemi örneği” olduğunu ifade etmişti. Kriptolar Hazır Mı? Bu işlem her ne kadar Bitcoin’in gücünü bir para biçimi olarak vurgulasa da sektördeki uzmanlar kripto para biriminin mevcut haliyle küresel olarak benimsenmiş bir para birimi olmaya hazır olduğundan emin değiller. Örneğin, geçen yıl yayınlanan bir röportajda Twitter ve Square’in CEO’su ve en önemli Bitcoin boğalarından biri olan Jack Dorsey, BTC’nin “para birimi olarak işlevsel” olmadığını dile getirmişti. Bununla beraber Dorsey, Bitcoin’in gelecekte dünyanın para birimi olacağını da ifade etmişti.

Ancak bunların yanında Bitcoin ve kripto para birimlerinin günlük ödemelerde de kullanılmasının benimsenmesi adına önemli adımların atıldığını da unutmamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…